Kontroly komínů


Čištění komínu

Čistý komín je pro Vaší nemovitost podstatná záležitost. Čistý komín znamená, komín bez sazí a usazenin dehtu. Jedině takový komín Vám zajistí lepší tah, důkladnější spalování, rychlejší vytápění a hlavně ušetří Vaše peníze. Lidé se zaneseným komínem, by si měli dávat pozor na možnost pořáru vzplanutím sazí a dehtu usazených na stěnách komínu. Pokud se oheň rozšíří, téměř vždy dojde k poškození komínu prasknutím komínového tělesa a je možnost, že Vám zničí i nemovitost. Pojištovna není povinná proplatit veškeré škody, z důvodu zanedbané údržby komínu. Každý komín je podle zákona nutno čistit před každou topnou sezónou a pro tyto účely slouží potvrzení o kontrole a stavu komínových cest.
Kontrola komínu

Kontrola komínu se provádí dvakrát ročně dle potřeby a znečištění komínových cest. Kontrolu jednou ročně nařizuje vyhláška vydaná státem. Kontrolu provádí certifkovaný kominík, jenž navrhne případnou opravu či údržbu komínu. Ke zjištění stavu složitých komínových cest, používáme kameru určenou ke kontrole.
Revize komínu

Revize je nutno provádět vždy, pokud se mění materiál komínových cest nebo se provádí výměna topného zdroje a také u novostaveb. Revizi je oprávněna provádět pouze osoba s autorizací a kulatým razítkem.
patička
  • tel.1: 776 154 861
  • tel.2: 722 589 315
  • email: lorisovi@seznam.cz
  • adresa: Krasov

Vytvořil eazer © 2012